Reiz dzīvoja…

Vācija | Nav komentāru

Vai atceries pasaku grāmatu uzburto pasauli, kur princeses un prinči rīkoja balles pilīs, kur torņi slējās augstu mākoņos un pils dārzus piepildīja rožu smarža? Šī romantiskā sajūta vēl aizvien, kā pievienotā vērtība, seko vārdam “pils”. Aicinām doties ceļojumā pa Vāciju, lai apskatītu mūsdienu iespaidīgākās pilis. 

Lai sākas ceļojums – Schwerin pils

Pilis izsenis bijušas kā varas simbols. Katrs sevis cienošs valdnieks, karalis, grāfs vai bišofs vēlējās parādīt savas spējas uzbūvējot skaistāko un visaugstākajiem mūriem apjoztu pili. Viena no tādām ir Schwerin pils, kas no Stena Line prāmju maršruta galapunkta – Trāvemindes ostas atrodas vien pusotras stundas brauciena attālumā.

Schwerin pils atrodas uz salas, ezerā ar tādu pašu nosaukumu. Pils ir atvērta apmeklētājiem, ļaujot ielūkoties 3 stāvos iekārtotajās 653 dažādās pils telpās. Pils slavena ar greznumu, porcelāna kolekciju, sudraba rotājumiem un hercoga medību un parādes ieroču kolekciju.

Vācija, Schwerin pils, pils, cietoksnis, Schwerin ezers, Trāveminde, apskati Vācijas pilis

Kā jau sevis cienošai pilij, tajā ir arī kāds mītošs gars – mazs vīriņš ar drūmu seju, saukts par Little Peter. Viņš pilī nonācis nejauši, sajaucot pazemes tuneļus no tuvējām raktuvēm, kurās strādājis par kalēju. Runā – ja pieliksiet ausi tuvu pie pils grīdas, sadzirdēsiet kā vīriņš kaļ dzelzi, radot melodiskas skaņas. Citi nostāsti vēsta, ka Little Peter klejo pa pili rokās turot laternu, zobenu un atslēgu saišķi, un par savu galveno uzdevumu uzskata pamodināt pils sargus, kuri aizsnaudušies savā darba maiņā. Vai nav gādīgs?

Neuschwanstein pils – Bavārijas Alpu skaistule

Tālāks ceļš no Trāvemindes būs jāmēro, ja vēlēsieties apskatīt populārāko un visapmeklētāko Vācijas pili. Bavārijas reģionā, augstu kalnu ielokā starp mirdzošiem ezeriem slejas karaļa Ludviķa II izsapņotais projekts – Neuschwanstein pils. Sniegbaltā pils tika celta ar lielu pompozitāti, greznību un netaupot līdzekļus. Karali Ludviķi II pat mēdza dēvēt par Trako karali. Tomēr, lai cik traki būtu bijuši viņa pieņemtie lēmumi, lēmums celt tik iespaidīgu pili mūsdienās tiek novērtēts, to ik gadu apmeklē milzīgas tūristu masas no visas pasaules.

Visgreznākās pils telpas ir Troņa un Dziedoņu zāles. To iekšējo interjeru rotā smalki kokgriezumi, neskaitāmas gleznas un sienu gleznojumi.

Neuschwanstein pils, Bavārija, Bavārijas Alpi, Vācijas kalni, pils kalnos, pasaulē skaistākā pils, septiņi pasaules brīnumi, baltais gulbis,

Pēc pils apskates iesakām doties aplūkot Marienbrücke tiltu, kurš liks sirdij pukstēt straujāk, jo tas ved pār aizu, kurā lejup pa klinti plūst neliela ūdenskrituma šalkas. Pats karalis Ludviķis II mēdza šeit nākt, lai vērotu savas pils būvniecību. Tieši no šī tilta iegūsiet visskaistāko rakursu pils fotoattēla uzņemšanai – atmiņām!

Marijas tilts, Bavārija, aiza, ūdenskritums, skaists skats, skats uz pili,

Tomēr esiet gatavi, ja ceļojums uz Neuschwanstein pili ir ieplānots vasarā, tilts būs tūristu piepildīts, un var nākties uzgaidīt ilgāku laiku, lai tiktu pie kārotā kadra. Ieteicamais laiks ceļojumam uz šo pili ir rudenī, kad apkārtnes ainavu pārņem krāsas!

Pelnrušķīt, vai esi mājās?

Hohenzollern pils atrodas kalna virsotnē Vācijas Dienvidos, netālu no Štutgartes. Dramatiskā apkārtnes ainava, daudz dekoratīvo tornīšu, kā arī nocietinājumu imitācija apkārt pilij rada vizuālu līdzību ar Walt Disney animācijas filmu pilīm. Saulē pils akmens atspīd radot iespaidu, ka pils ir no zelta.

Pils apskati ir vērts ieplānot reizē ar kādu no pils dārzā notiekošajiem pasākumiem.  Pavasarī tiek rīkoti pavasara modināšanas svētki, vasarā pils dārzā notiek Šekspīra izrādes, brīvdabas kino vakari un citi pasākumi. Atliek vien izvēlēties sev piemērotāko!

 

Walt Disney, Vācijas pils, Vācija, pasaku pils,

Elcas pils (Burg Eltz)

Tumšu, biezu mežu vidū smailos torņus pacēlusi Elcas pils. Mozeles ielejā būvētā pils piesaista daudzu tūristu uzmanību. Pateicoties netipiskajai pils atrašanās vietai, pils spējusi saglabāt savu sākotnējo arhitektūru un nianses, jo tā, gadsimtiem ejot, nav piedzīvojusi uzbrukumus vai postījumus.

Šī ir pils, kur pavisam reāli iespējams nejauši sastapt kādu augstdzimušu pārstāvi, jo vienā pils daļā joprojām dzīvo aristokrātu dzimta, kura cēlusies no pils dibinātāju dinastijas.

Ceļojuma turpinājumā ir vērts pakavēties Mozeles ielejā. Plaši vīnogulāju lauki Mozeles upes līkumotajos krastos, Vācijas vecākās pilsētas Trīres (Trier) pilsētas burvība, un vēl citas viduslaiku pilis, kā piemēram Cochem pils un Thurant pils. Par apskates objektu trūkumu sūdzēties šeit nevar.

Elcas pils, Mosele, Mozeles ieleja, Eltz pils, Vācija,

Kā nokļūt?

Cik pilis ir Vācijā? Tā vēljoprojām ir mistērija. Tomēr Vācija ir atzīta par valsti, kurā ir visvairāk piļu. Dodies aizraujošā ekskursijā un sāc šo piedzīvojumu ar Stena Line prāmjiem. Mēs Jūs nogādāsim ar prāmi no Liepājas uz Trāvemindi Vācijā, lai tālāk ar savu auto varat doties skaisto skatu piesātinātajā ceļojumā! Vairāk par šo maršrutu lasiet mūsu mājas lapā.