Iespaidīgi ceļi Zviedrijā, Ceļo ar mašīnu, Gleznaini ceļi

Iespaidīgākie autoceļi Skandināvijā

Zviedrija | 1 komentārs

Daudzveidīgās dabas dēļ Skandināvija vienmēr bijusi tūristiem vilinoša. Tomēr ir vēl kāds lielisks iemesls Skandināvijas apmeklēšanai- iespaidīgi autoceļi. Doties pa kādu no minētajiem autoceļiem – tā ir lieliska iespēja izpētīt Skandināviju sev vēlamā tempā un nodabā. Turklāt gleznaini skati, vēstures liecības un adrenalīna deva garantēta.

Trollstigen – kalnu ceļš, kurš slēpj sevī biedējošu skaistumu

Ceļš, kura izveide prasīja 8 gadus, izveidots kalnos un ir daudz dramatiskāks nekā autobraucēji ikdienā ir pieraduši. Trollstigen sākas no Geiranger fjorda Rietumnorvēģijā un 55 km garumā autobraucējiem pierāda savu biedējošo dabu: tas ir šaurs, tam ir stāvs slīpums, to atbalsta akmens sienas, un bieži to pavada migla un lietus. Dēļ ceļa šauruma un 11 asiem līkumiem tas ir pārbaudījums tūristu lielajiem autobusiem. Bīstams izaicinājums ir šo ceļu mērot tumsā. Rudenī un ziemā šis ceļa posms ir slēgts.

ceļo ar auto, Skandināvija, iespaidīgi autoceļi, Norvēģija, kalnu ceļš, serpentīns

Par spīti visiem dramatiskajiem apstākļiem, tas ir viens no gleznainu skatu bagātākajiem autoceļiem un tūristu pieprasīts apskates objekts. Īpaši tūristiem ir izveidotas skatu platformas, kur baudīt skatu gan uz stāvajām kalnu nogāzēm, gan ūdenskritumiem. Visaugstākajā skatu punktā tūristu labklājībai pieejams restorāns, suvenīru veikals un Trollstigen ceļa muzejs.
Nosaukums Trollstigen tulkojumā no norvēģu valodas nozīmē troļļu ceļš. Saskaņā ar norvēģu tautas leģendu, troļļi katru nakti klejo pa Trollstigen kalniem, bet kad rīta saules stari skar viņu ādu, tie sastingst akmenī. To akmens ķermeņi rada klintis, kuru skaistumu apbrīno ikviens, kurš apmeklē šo vietu.

The Atlantic Road – fotogrāfu sapnis

The Atlantic Road savieno Averøy salu ar kontinentu un vijas gar paša okeāna malu Norvēģijas rietumdaļā. Ceļš šķērso astoņus tiltus, kuri gleznaini paceļas virs ūdens. Mierīgā periodā šo skatu papildina delfīni un pat vaļi, radot kadrus, kas ir katra fotogrāfa sapnis. Nacionālais Tūristu Ceļvedis The Atlantic Road ir nodēvējis par pasaules skaistāko braucienu. Autoceļš ir kontrastu pilns, ir neiespējami salīdzināt braucienu pa šo maršrutu saulainā, mierīga vasaras dienā ar braucienu rudens vētru laikā, kad ceļu pāršalc ūdens šļaksti. Ikkatrs no 150 kilometriem šajā braucienā būs iespaidīgs.

ceļo ar auto, iespaidīgi autoceļi, Norvēģija, Skandināvijas autoceļi

Foto: Jacek Rózycki

Storseisundetas (Storseisundet) tilts pievērš īpašu tūristu uzmanību. Interesantās formas dēļ tam piedēvētas dažādas asociācijas, kā piemēram “piedzērušais tilts” vai “tilts uz nekurieni”. Tas ir arī garākais no 8 tiltiem un var lepoties ar balvu “Norvēģijas 20. gadsimta būvniecības projekts”.

Wilderness Road – mierīgs un relaksējošs brauciens

Ziemeļbrieži, Sāmu kultūra, brūnie lāči, ainaviska daba – tas viss raksturo Wilderness Road, kurš 500 km garumā stiepjas no Jämtlandes Zviedrijā līdz Laplandei Somijā. Visiespaidīgākais ceļa posms Stekenjokas plakankalnē ir slēgts no oktobra līdz pat jūnijam, jo šajā periodā lielais sniega daudzums padara ceļu neizbraucamu. Pat jūnija mēnesī nebūtu pārsteigums šeit redzēt 6m biezu sniega segu un kalnos pavīdam pa kādam slēpotājam. Stekenjokas plakankalne ir arī viena no retajām vietām, kur interesantiem ir tieša piekļuve augstākajām kalna virsotnēm turpat no ceļa. Šī brauciena laikā Jūs pavadīs arī vēsturiska dvaša, jo ceļš vijas caur diviem seniem Sāmu kultūras ciematiem.

Skaisto dabas skatu cienītājiem neliks vilties ceļa posms gar 43 m augsto ūdenskritumu Hällingsåfallet, zviedru Lielo Kanjonu. Turpat netālu atrodas unikālā pazemes upe Bjurälven, tā ir arī Zviedrijas visgarākā pazemes ala.
Savukārt Jämtlandes reģions ir visblīvāk apdzīvotā brūno lāču teritorija Zviedrijā, cilvēku apdzīvotība šeit savukārt ir mazāk kā 1 cilvēks uz km2, diezin vai abi fakti ir saistīti?
Ja vien brauciena laikā nesastapsiet kādu savvaļas lāci, šis brauciens raksturojams kā mierīgs un relaksējošs, kura laikā baudīt dabu un tās dažādību Skandināvijā.

Ceļo ar auto, Skandināvija, iespaidīgi autoceļi, Zviedrija, Somija

Foto: Adventure Sweden

 

Stena Line prāmji uzņem gan pasažierus, gan transportlīdzekļus. Izvēlies sev piemērotāko laiku, ceļo uz Zviedriju un tālāk jau dodies pa slavenākajiem Skandināvijas autoceļiem ar savu auto. Uzzini vairāk: www.stenaline.lv/no-latvijas-uz-zviedriju