Zviedrijā populārā fika

Zviedrija | Nav komentāru

Daļai no mums, ik rīta rituals, ir krūze gardas kafijas. Arī dienas gaitā kafijas pauze ir lielisks veids, kā mazliet atpūsties, lai produktīvāk turpinātu dienas gaitas. Piemēram, zviedriem kafijas pauze, jeb kā viņi paši to dēvē – fika, ir neatņemama dienas sastāvdaļa.

Jebkurš zviedrs zin, kas ir fika – ar to Zviedrijā apzīmē nesteidzīgu kafijas pauzi ar saldām uzkodām.  Tomēr viņi paši nevēlas tulkot šo vārdu, lai nezaudētu tā nozīmi un nepārveidotu to par parastu kafijas malkošanu. Fika ir daudz vairāk, kā tikai kafijas malkošana – tā ir sava veida socializēšanās.  Tai nav notiekts konkrēts laiks un to var baudīt gan ar kolēģiem un draugiem gan ar ģimenes locekļiem vai otro pusīti. Tā zviedriem ir sava veida tradīcija, kuru reizēm ievēro pat vairākas reizes dienā. Fikas laikā tiek baudīta ne tikai garda kafija, bet arī saldas uzkodas. Piemēram, smalkmaizītes, kūkas un cepumi.

Izklausās labi?! Iespējams arī mums savā ikdienas steigā nenāktu par ļaunu uz brīdi apstāties, lai baudītu fiku – kā jums šķiet? 🙂

12065880_846359732146893_4692115816464857489_n

Madara Sproge

Mani sauc Madara. Strādāju Stena Line Latvija mazliet vairāk kā gadu. Šis darbs sniedz daudz pozitīvu emociju. Man ļoti patīk ceļot un iepazīt citu valstu kultūru. Vēlos dalīties ar jums savos iespaidos, par sev interesējošām tēmām un ceru, ka tie spēs aizraut arī Jūs.

Leave a Reply

Your email address will not be published

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.