Būšnieku ezers

Pārējā Eiropa | 2 Komentāri

Būšnieku ezers kļuvis par brīnišķīgu aktīvās atpūtas cienītāju objektu, kura īpašo dabas skaistumu tagad iespējams izbaudīt ne tikai peldētājiem un laivotājiem, bet arī velobraucējiem, skrējējiem, pastaigu mīļotājiem un arī ornitologiem.

Šobrīd pilnībā pabeigta projekta “Dabas lieguma “Būšnieku ezera krasts” infrastruktūras pilnveidošana” īstenošana, tādējādi pilsētas iedzīvotājiem un tās viesiem ir iespēja mērot  8 km velo maršrutu visapkārt Būšnieku ezeram – ap ezeru izbūvēts gājēju un veloceliņš, no laivu bāzes Staldzenes ielā līdz Talsu ielai 3,424 km garumā, izveidota 187 metrus gara gājēju laipa un tās galā skatu platforma putnu vērošanai, uz kuras uzstādīti arī 2 soliņi un informatīvā planšete ar Būšnieku ezerā sastopamo ligzdojošo un caur ceļojošo putnu attēliem. Veloceliņa posmā uzstādīti informatīvie stendi par dabas liegumu un tajā sastopamo floru un faunu. Aktīvā dzīvesveida piekritējus iepriecina arī izveidotā veselības taka ar 10 vingrošanas stendiem visām vecuma grupām.

Putnu sugu daudzveidības un skaita ziņā Būšnieku ezers ir ievērojami bagātāks nekā citi ezeri ziemeļrietumu Kurzemē. Ezerā novērotas ap 34 putnu sugas, kuras ligzdošanas laikā koncentrējas Būšnieku ezera dienvidrietumu galā.

Dabas liegums Būšnieku ezera krasts izveidots 2004. gadā, lai aizsargātu dažādus Eiropas nozīmes biotopus, un tas ir 49 hektārus plašs. Tajā pašā gadā, kad izveidots, liegums arī iekļauts Eiropas aizsargājamo dabas teritoriju Natura 2000 tīklā. Aptuveni pusi lieguma teritorijas aizņem meža zemes, bet pārējā daļa ir Būšnieku ezera krasta aizaugušās un pārpurvojušās platības.

Pie Būšnieku ezera atpūtu iecienījušas gan ģimenes, gan makšķernieki un sērfotāji. Te ir labiekārtotas peldvietas un piknika vietas, velosipēdu novietnes,  laivu bāzē var iznomāt laivu, bet sērfotāju ērtībai ierīkotas laipas.

Ventspils pilsētas apskati īpaši ērtu padara veloceliņu infrastruktūra- pilsētā veloceliņi vijas jau teju 60 km garumā. Ierodoties Ventspilī ar velosipēdu, ērti var apskatīt visas pilsētas skaistākās vietas, kā arī doties uz  Būšnieku ezeru pa kvalitatīviem veloceliņiem.

Braucienu uz Būšnieku ezeru lieliski var apvienot ar netālu atrodošā briežu dārza apmeklējumu. 32 ha lielais Ventspils Briežu dārzs atrodas pie Būšnieku ezera, Talsu ielā 240 un darbojas kopš 2006. gada. Apmeklējot Briežu dārzu, ir iespēja no skatu torņa vērot savvaļas dzīvniekus: staltbriežus un dambriežus dabīgos apstākļos. Vislabāk Briežu dārza iemītnieki redzami tieši barošanās laikā. Dārzam var ērti piebraukt un novietot automašīnu. Ventspils Briežu dārzā dzīvnieku apskatei klajumā izveidotas barotavas un skatu tornis, lai apmeklētāji barošanas laikā varētu vērot dārza iemītniekus. Briežu dārzā šobrīd apskatāmi 27 dzīvnieki, no tiem 5 dambrieži un 22 staltbrieži.

Plašāku informāciju par apskates objektiem varat iegūt Ventspils Tūrisma informācijas centra mājaslapā www.visitventspils.com vai oficiālajā Facebook lapā.

Ja veloceliņi ap Būšnieka ezeru jau izmēģināti – dodies pāri Baltijas jūrai ar Stena Line prāmi un atklāj Zviedriju! Rezervē biļetes Stena Line mājaslapā www.stenaline.lv